Strona główna | Sekcja Mineralogii
Jesteśmy grupą studentów geologii, pasjonujących się poszukiwaniem i kolekcjonowaniem minerałów, sposobami ich powstawania oraz obróbki.

Zainteresowania Sekcji Mineralogii skupiają się przede wszystkim wokół pegmatytów. Dzieje się tak, ponieważ z pegmatytami związanych jest wiele ciekawych minerałów, o których dyskutujemy podczas odczytów, odbywających się w ramach działalności Sekcji. Organizujemy również wycieczki do kopalń i kamieniołomów - w miejsca szczególnie atrakcyjne pod względem poszukiwania okazów, cieszących oko w gablotce Koła na II piętrze budynku ING przy Placu Maksa Borna jak i na domowych półkach. Naszą tradycją jest coroczna organizacja wyjazdu do kopalni "Pomorzany" w Olkuszu, który kierowany jest przede wszystkim do studentów II roku studiów licencjackich. Inne dotychczas obierane przez Sekcje kierunki wyjazdów to m.in.: kamieniołomy w Piławie Górnej, w okolicach Strzegomia, Gębczycach, Graczach k. Opola czy w Michałkowej.

Opiekun Sekcji: dr Adam Szuszkiewicz
Koordynatorka: Klaudia Cieślawska (II rok mgr), mail: klaudia_cieslawska@o2.pl
Członkowie: Michał Bukała, Klaudia Cieślawska, Paweł Derkowski, Andrzej Korzekwa , Maciej Maciejewski, Dariusz Marciniak, Michał Napieraj, Nikola Nowak, Michał Obała, Jacek Skurzyński, Jakub Stachoń, Wiktor Strzelecki, Angelika Tomankiewicz, Paweł Żuchowski.
update: 2016-11-13 17:07:41
SKN Geologów UWr © 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone
System by karo-net.pl | Logo by wojciech.zasina.net