"I Ty możesz zostać geologiem" w przedszkolu
Marta Trałka, 31 maja 2019

31 maja w przedszkolu w Kadłubcu po raz drugi odbyły się warsztaty w ramach projektu „I Ty możesz zostać geologiem”. Podczas pierwszych warsztatów (2.11.2017 r.) dzieci zapoznały się z mechanizmami prowadzącymi do powstawania wulkanów oraz magmy (http://www.geolodzy.uni.wroc.pl/news.php?id=263).Tym razem warsztaty dotyczyły tworzenia się skamieniałości. Dzieci po wysłuchaniu krótkiej prelekcji dotyczącej genezy skamieniałości, ich rodzajów oraz miejsc, gdzie można je znaleźć, wykonały własne odlewy gipsowe imitujące skamieniałości.

W przerwie, kiedy „skamieniałości” zastygały, dzieci wzięły udział w dyskusji na temat tego, czym zajmuje się geolog. Pomysły były różne, aczkolwiek wśród trafionych znalazły się odpowiedzi: „wulkanami”, „skałami”, „robi projekty”, „wodą”.

Kiedy skamieniałości zastygły, dzieci pomalowały je farbkami wedle własnego uznania. Tutaj również wykazały się pomysłowością.

Na koniec odbył się krótki konkurs dotyczący tematyki warsztatów, a każdy uczestnik otrzymał mały upominek.

Dzieci były bardzo zadowolone i zapraszają nas na kolejne warsztaty :)

update: 2019-07-10 18:20:58